
Címkék
Blog vlog iphoneszerviz szerviz telefonszerviz Kik vagyunk mi dolgozóink Drón Drónok ipari alkalmazásai Home Office ITSolutions VPS CloudSolutions Nyomtatás Adatbizonság Newtechnology TISAX Datasecurity Cybersecurity #ITSecurity ITSecurity információbiztonság hiányelemzés ISMS IBIR Modcast Podcast Backup GDPR ISO27000 axisbodyworn bodyworn GAP analízis
Vállalati adattároló megoldások
Az évente drasztikusan növekvő adatmennyiség minden piaci szereplő életében egy megoldandó feladatot jelent, hiszen ahhoz, hogy egy vállalkozás versenyképes maradjon elengedhetetlen a jól megtervezett és megbízható adattárolás, adatvédelem.
Informatikai szolgáltatóként mi is nagyon sokszor találkozunk azzal a kérdéssel, hogy mi minősül jó és megbízható megoldásnak? Mi alapján kellene kiválasztani a sok lehetőség közül?
Minden esetben felhívjuk Partnereink figyelmét arra, hogy nem elég eszközt választani, a tárolás módját is előre meg kell határozni. Ezt megelőzően nulladik lépésként a legfontosabb feladat a jelenlegi és jövőbeli tárolási igények felmérése.
Figyelni kell a kapacitásra, de legalább ilyen fontos a rugalmasság, a jó kihasználhatóság, a későbbi bővíthetőség és természetesen az üzemeltetés, fenntartás költsége is.
A három leggyakoribb tárolási technológia
1. Csatolt tárolók (DAS és NAS) - lokális digitális tárolómegoldás, mely közvetlenül vagy hálózaton keresztül kapcsolódik a szerverekhez és más eszközökhöz. Olcsó, azonban nincs magas rendelkezésre állás vagy redundancia, az elérés pedig közepesen gyors.
2. Tárolóhálózat (SAN) - helyszíni központosított adattárolási megoldás, amely a szerverekhez csatlakozva kibővíti azok erőforrásait nagy teljesítményű és rugalmasan bővíthető adattárolókkal. Drágább megoldás ugyan, viszont a rendelkezésre álló technikai feltételek szerint maximális sebesség érhető el a tároló és az azt használó kiszolgáló között. Magas rendelkezésre állás és redundanciát alapvetően már tartalmaz egy SAN megoldás, valamint sok esetben a normál hálózattól szeparált, dedikált hálózaton, vagy speciális csatoló felületeken folyik a kommunikáció, így a biztonság is kiemelkedő.
A két fizikai adattároló főbb jellemzői: Míg a NAS az operációs rendszer számára egyszerű megosztott mappaként vagy eszközként jelenik meg, valamint a felhasználók ugyanúgy férnek hozzá a fájlokhoz, mind a hálózatban elérhető többi fájlhoz, addig a SAN rendszer erőssége a blokkszerű adatok kezelése. A szerverek helyileg csatolt tárolóként azonosítják a SAN-t, így több szerver is osztozhat a tárolókapacitásban.
3. Felhős adattárolás - internetes, vagy zárt hálózaton történő adattárolási megoldás, rendszerint egy adatközpontban tárolt adatokkal. Előnye a folyamatos online, a „bárhol, bármikor és bárkivel” való elérhetőség, adathasználat. Vállalati szempontból további előnyt jelent a: rugalmasság, nagyfokú biztonság és nem utolsó sorban a költséghatékonyság. Mivel a felhős kapacitás rendszerint egy sokkal nagyobb rendszer része, így a biztonság kiemelkedő, a sebesség megfelelő (általában az internetes sávszélességünk képezi a szűk keresztmetszetet), a redundanciát a szolgáltató biztosítja és sok esetben a költségeink inkább egy komolyabb NAS irányába mutatnak. Kimondhatjuk, hogy a felhős adattárolás ötvözi a költséghatékonyságot az enterprise szintű megoldásokkal.
Nem kérdés, hogy a jelen gazdaságok alapját képezik az adatok és azok feldolgozása, elemzése. Annak érdekében, hogy Ön is megfelelő döntés hozzon és kiválassza a vállalkozásának legjobban megfelelő adattárolási megoldást, kérdéseivel keressen bizalommal és segítünk azok megválaszolásában, hogy megszülethessen a jó döntés.
Címkék: ITSolutions, CloudSolutions, Adatbizonság,